• Tel : 444 67 98
  • Mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

İmalatımızda uluslararası standartlarda DIN EN 10083 (30 Mn B 5) sembolüyle gösterilen Erdemir (Ereğli Demir Çelik) 5630 standart no’lu Bor alaşımlı yassı mamul farklı kalınlık ve ebatlarda kullanılmaktadır.Kısaca Bor çeliği olarak anılan alaşımlı çelikten ısıl işlemler sonrasında 50±2 HRC sertliğe ulaşılmaktadır. Ayrıca homojen bir sertlik dağılımı sağlanmış olan disklerimiz,uç bölgeden göbeğe doğru bütün bölgeleri standart aynı sertlikte imal edilmektedir.

Bütün disklerimiz otomatik tornalarda en hassas ayar ve standartlarda tek tek işlenmekte ağız açıları ve genişlikleri en mükemmel ölçü ve derecelendirmelerle şekillendirilmektedir.

Disklerimiz sıcak şekil verme sonrası ısıl işlemle sertleştirilmekte ,hemen sonrasında ise menevişleme ve gerilim giderme işlemiyle kırılma, eğilme, çatlama gibi istenmeyen durumlara karşı en mükemmel hale getirilmektedir.

İmalatı biten disklerimiz bilya testi,sertlik ölçme ,yalpa ve eksantriklik gibi muayene ve deneylerden sonra parti halinde sevkiyat ve satışa verilerek en yüksek kalite ve kontrol sağlanmaktadır.

Disklerimiz dayanıklılık,sertlik ve aşınmaya karşı en yüksek limitlerde çalışmakta olup aynı zamanda üzerinde toprak tutmayarak,sürülen tarlalarda ekonomiklik ve işgücü tasarrufu sağlamaktadır. Akaryakıt tüketimindeki düşüklük, insan işgücündeki azalma, ekipman maliyetinin azaltılması sonucunda ülke ekonomisine azımsanmayacak ölçüde faydalar getirmektedir.

 

 

BOR ÇELİĞİNİN KİMYASAL BİLEŞİMİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C %

 

Mn %

 

P %

 

S %

 

Si %

 

Al %

 

Ti %

 

B PPM

 

0,3 - 0,33

 

1,30 - 1,33

 

0,010 - 0,014

 

0,003

 

0,34

 

0,036

 

0,042

 

36-40